Rębaki, rozdrabniacze

Jeśli posiadamy ogród, prowadzimy tartak, bądź też zajmujemy się wyrębem drzew w lasach pożądane byłoby sięgnąć z maszyn, jakie rozdrabniają pocięte drewno na jeszcze mniejsze kawałki.

Jeśli możemy prędko posprzątać gałęzie w ogrodzie, bądź też pozbyć się produktów powstających w związku z pracą stolarską należałoby postawić na współczesne rębaki. Urządzenia rozdrabniają wyroby na części o obwodzie kilku centymetrów.

Tak pocięte drewno może być wykorzystane jako materiał energetyczny np. do ogrzewania pomieszczeń. Systemy zasilane spalinowo, jak też elektrycznie zapewniają idealną wydajność, a także mobilność. Możemy podłączyć rozdrabniacz do ciągnika, aby szybciej oraz sprawniej uporządkować gałęzie z drzew, bądź też żywopłotów.

Dostawcy proponują trzy typy rozdrabniaczy. Oprócz rębaków bębnowych, zdołamy sięgnąć z maszyn tarczowych, i śrubowych. Systemy przyśpieszają pracę, zapewniają niskie zużycie paliwa, a także są łatwe w użytku. Mogą z nich korzystać też doświadczeni pracownicy tartaków jak również zakładów stolarskich, jak też prywatni klienci, jacy mogą uporządkować swoją działkę, bądź też przydomowy ogródek.

Chcąc pozbyć się gałęzi po wycince lasów, bądź też innego typu wyrobów należałoby już dziś zamówić jeden z modeli rozdrabniaczy. Przetworzone drewno będzie chciało nam posłużyć jako materiał opałowy o wybornych parametrach. Rębaki do drewna mają szerokie zastosowanie, działają na wysokich obrotach, zapewniają pełne bezpieczeństwo podczas prowadzonych prac. Stacjonarne lub mobilne dają wspaniałe szans.